CEEPUS mreža “Managing forests for climate change”

Rukovodilac: Prof. dr. Milan Mataruga, Šumarski fakultet Univerziteta u Banjoj Luci, Republika Srpska, Bosna i Hercegovina

CEEPUS je centralno evropski program za razmenu univerzitetskih studija čija je osnovna aktivnost umrežavanje Univerziteta putem osnivanja zajedničkih programa za studente osnovnih i doktorskih studija, kao osnove za uspostavljanje mehanizama za sticanje zajedničkih diploma.

U mreži učestvuju Šumarski fakulteti iz regiona (Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Severna Makedonija, Slovenija i Srbija) kao i Institut za molekularnu genetiku i genetičko inženjerstvo (IMGGI) Univerziteta u Beogradu, i Institut za nizijsko šumarstvo i životnu sredinu (ILFE) Univerziteta u Novom Sadu.