Centar za sekvenciranje genoma i bioinformatiku

Centar za sekvenciranje genoma i bioinformatiku otvoren je 2022. godine u IMGGI u saradnji sa BGI (Institut za genomiku Peking) uz podršku Vlade Republike Srbije. Centar predstavlja savremeno laboratorijsko okruženje koje uključuje oko 450m2 najmodernijih laboratorija jedinstvenih u regionu, kao i bioinformatički centar.

Ovakav centar omogućava dalji napredak istraživanja, implementaciju 4P medicine (prediktivna, preventivna, personalizovana i participativna) u našoj zemlji, kao i dalji razvoj biomedicine i biotehnologije primenom najsavremenijih alata molekularne biologije i informacionih tehnologija.

Takođe, u Centru se nalaze različite tehnologije za sekvenciranje što predstavlja jedinstveno okruženje u zemlji i regionu.

Kancelarija za informacione tehnologije i elektronsku upravu i IMGGI su potpisali Sporazum o korišćenju Nacionalne platforme za veštačku inteligenciju, kojim se našem institutu obezbeđuje prostor za sigurno skladištenje podataka kao i pristup superkompjuteru što je od velikog značaja za obradu i analizu velikih podataka.