Detekcija stepena fragmentacije DNK u spermatozoidima (DFI indeks)

O ANALIZI

Genetički integritet spermatozoida je esencijalan za pravilno razviće embriona. Visok nivo fragmentacije DNK u spermatozoidima, koji se ne može utvrditi uobičajenim metodama analize semena, može biti uzrok muškog infertiliteta. Ispitivanje stepena fragmentacije DNK u spermatozoidima omogućava procenu fertiliteta, kao i procenu ishoda medicinski potpomognute oplodnje.

Tipovi uzoraka

Sveža semena tečnost (do 1 h)

Priprema uzorka

Analizu je moguće uraditi na svežem uzorku sperme nakon perioda apstinencije pre prikupljanja uzorka 2-5 dana. Uzorak prikupiti u sterilnoj posudi za urin, manuelnom masturbacijom. Uzorak doneti u roku od 1h po ejakulaciji. Pri transportu voditi računa da uzorak ne bude izložen ekstremnim temperaturama (hladno/vrelo; idealno je temperature tela).

Vreme prijema uzoraka

Prijem uzoraka vrši se uz prethodni dogovor i u zakazanom terminu.

Opis rezultata

Korisnik će dobiti rezultat o procentu spermatozoida sa fragmentisanom DNK u analiziranom uzorku ukupne sperme uz referentne vrednosti radi lakšeg tumačenja. Pored toga dobiće rezultat o procentu spermatozoida sa fragmentisanom DNK na prečišćenom uzorku gradijent metodom.

Preuzimanje rezultata

Rezultati se mogu dobiti putem imejla, poštom ili preuzeti lično u IMGGI od 10-16 časova svakog radnog dana.

Naziv analizeCena (dinari)Poziv na brojTrajanje analize (radni dani)
Naziv analize:

Detekcija stepena fragmentacije DNK u spermatozoidima
na uzorcima sveže sperme

Cena (dinari):

9.750,00

Poziv na broj:

Trajanje analize (radni dani):

dr Milena Milivojević

Tel. +381 11 3976212
Mob: +381 65 3976212
e- mail: milenamilivojevic@imgge.bg.ac.rs

INSTRUKCIJE ZA PLAĆANJE

Uplatu izvršiti na račun
160-350089-28
Svha uplate (Naziv analize) i
poziv na broj dat u tabeli CENOVNIK

Napomene

* Institut ne vrši uslugu zamrzavanja uzorka.