Prof. dr Ljubiša Topisirović

Prof. dr Ljubiša Topisirović je bio direktor IMGGI u dva mandata, 1988-1989 i 2011-2013. Od nastanka Instituta 1986. godine je bio rukovodilac Laboratorije za molekularnu genetiku industrijskih mikroorganizama. Više od četiri decenije se bavi molekularnom genetikom bakterija. Na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu je podučavao biohemiji mnoge generacije studenata i bio je mentor brojnih diplomskih, magistarskih i doktorskih teza. Član je društava genetičara i mikrobiologa Srbije i Američkog mikrobiološkog društva. Dobitnik je ordena "Chevalier dans l’Ordre des Palmes Academiques" Republike Francuske. Tokom svoje karijere bio je, između ostalog, Prorektor Univerziteta u Beogradu, Dekan Biološkog fakulteta i Ričard Lavlje Srce u institutskoj novogodišnjoj predstavi. Uživa u penziji, ali je i dalje aktivan u nauci, a posebno na planu edukacije budućih naučnika.