Dodela priznanja CPN za projekte građanskih naučnih istraživanja

Centar za promociju nauke i Ministarstvo nauke, tehnološkog razvoja i inovacija dodelili su priznanja koordinatorima odabranih projekata građanskih naučnih istraživanja na svečanosti održanoj 26. 12. 2023. u Narodnom muzeju Srbije. Ispred Instituta za molekularnu genetiku i genetičko inženjerstvo priznanje je primio dr Miloš Rokić čiji je projekat među šest odobrenih za finansiranje. Ovaj projekat povezuje pacijente koji boluju od dijabetesa, zdravstvene radnike i istraživače kako bi se unapredio kvalitet života pacijenata. Pored IMGGI u projektu učestvuju Udruženje pacijenata obolelih od dijabetesa "Plavi krug" i Klinika za endokrinologiju, dijabetes i bolesti metabolizma Univerzitetskog kliničkog centra Srbije.