Određivanje antifungalnog delovanja jedinjenja na soju Candida albicans ATCC 10231

O ANALIZI

Antifungalna aktivnost jedinjenja određuje se standardizovanom mikrodilucionom metodom za određivanje minimalne inhibitorne koncentracije (MIK) jedinjenja u RPMI medijumu u kvadriplikatu. Metoda se zasniva na pravljenju 9 serijskih razblaženja testiranog jedinjenja i utvrđivanju koncentracije na kojoj soj Candida albicans ATCC 10231 ne pokazuje vidljiv rast nakon 24h. Rast se utvrđuje spektrofotometrijskim merenjem.

Tipovi uzoraka

Analize se rade sa prečišćenim hemijski sintetisanim ili izolovanim prirodnim jedinjenjima, kao i sa prirodnim ekstraktima (smešama)

Priprema uzorka

Suva materija (preferencijalno) ili jedinjenje rastvoreno u biokompatibilnim rastvaračima (voda, metanol, DMSO ili DMF u koncentracijama po dogovoru)

Vreme prijema uzoraka

Prijem uzoraka vrši se isključivo uz predhodni dogovor

Opis rezultata

očitane vrednosti MIK u [g/mL] za svaki mikroorganizam.

Preuzimanje rezultata

Izveštaj se šalje elektronski, a potpisana i pečatirana verzija se šalje poštom

CENOVNIK

Naziv analizeCena (dinari)Poziv na brojTrajanje analize (radni dani)