Određivanje citotoksičnosti jedinjenja na ćelijama u kulturi

O ANALIZI

Citotoksičnost prirodnih i hemijski sintetisanih jedinjenja određuje se MTT metodom na ćelijama u kulturi. MTT metoda je kolorimetrijska metoda kojom se određuje metabolička aktivnost ćelija merenjem nastanka obojenog proizvoda formazana redukcijom 3-(4,5-dimetil-2-tiazolil)-2,5-difenil tetrazolium bromida (MTT) mitohondrijalnom sukcinat dehidrogenazom.

Tipovi uzoraka

Analize se rade sa prečišćenim hemijski sintetisanim ili izolovanim prirodnim jedinjenjima, kao i sa prirodnim ekstraktima (smešama).

Priprema uzorka

Prečišćena jedinjenja se dostavljaju u formi suve supstance, a prirodni ekstrakti po dogovoru.

Vreme prijema uzoraka

Uzorci za analizu se mogu dostaviti u periodu od 10 do 16 časova radnim danima, po dogovoru sa izvršiocem usluge (videti Kontakti)

Opis rezultata

Rezultat se izdaje u formi izračunate IC50 koncentracije jedinjenja (koncentracije koja smanjuje vijabilnost ćelija za 50 %).

Preuzimanje rezultata

Rezultati se mogu dobiti putem imejla ili poštom. Uslov za izdavanje rezultata je da je uplata izvršena. Fizička lica kao dokaz dostavljaju uplatnicu putem imejla, faksa ili poštom

CENOVNIK

Naziv analizeCena (dinari)Poziv na brojTrajanje analize (radni dani)