Određivanje antimikrobnog dejstva materijala

O ANALIZI

Za utvrđivanje antibakterijskog delovanja nudimo standardizovani ESKAPE (Enterococcus faecium, Staphylococcus aureus, Klebsiella pneumoniae, Acinetobacter baumannii, Pseudomonas aeruginosa, Enterobacter sp.) panel i različite sojeve vrste Candida sp. (albicans, parapsilosis, krusei i glabrata). Za određivanje MIK koncentracije materijala koristimo dva standardizovana eseja, direktni i indirektni (ispitivanje aktivnosti materijala u statičkim uslovima u petrijevoj šolji i ekstrahovanje aktivnih komponenti materijala u tečnim kulturama i utvrđivanje MIK vrednosti mikrodilucionom metodom). Testirnje bi se izvodilo u više različitih koncentracija, svaka koncentracija u četiri ponovka. Minimalna masa/površina materijala neophodna za testiranje je 150 mg po pojedinačnom soju mikroorganizma na kojem se vrši ispitivanje aktivnosti ili 1 x 2 cm površine.

Tipovi uzoraka

Materijal sprasen ili u filmu. Minimalna masa/površina materijala neophodna za testiranje je 150 mg po pojedinačnom soju mikroorganizma na kojem se vrši ispitivanje aktivnosti ili 1 x 2 cm površine.

Priprema uzorka

Vreme prijema uzoraka

Prijem uzoraka vrši se uz prethodni dogovor i u zakazanom terminu.

Opis rezultata

Procenat inhibicije rasta testiranog mikroorganizma u prisutvu materijala.

Preuzimanje rezultata

Rezultati se mogu dobiti putem imejla.

CENOVNIK

Naziv analizeCena (dinari)Poziv na brojTrajanje analize (radni dani)
Naziv analize:

Direktni esej za određivanje antimikrobnog dejstva materijala

Cena (dinari):

na upit

Poziv na broj:

Trajanje analize (radni dani):

Naziv analize:

Indirektni esej za određivanje antimikrobnog dejstva materijala

Cena (dinari):

na upit