Poseta Međunarodnog savetodavnog odbora

Naš institut je nedavno ugostio Međunarodni savetodavni odbor čiji je cilj bio da nam pomogne u unapređenju istraživanja i naučnog kvaliteta, čime se otvara put za još bolju međunarodnu saradnju i veće šanse za istraživačke grantove.

Kako bi inspirisali naše istraživače, članovi Međunarodnog savetodavnog odbora podelili su svoja lična iskustva o postizanju uspeha. Održali su izuzetno zanimljiva predavanja o različitim istraživačkim aktivnostima koje su im pomogle da obezbede finansiranje putem grantova. Bilo je to kao da smo zavirili iza kulisa i saznali šta je potrebno za uspeh u konkurentnom svetu finansiranja nauke.

Na kraju, članovi Savetodavnog odbora su nas savetovali kako da negujemo i podržavamo naše studente i istraživače. Predložili su metode za praćenje njihovog napretka i razvoja, kako bismo osigurali da naš tim dostigne visoke standarde u svojim naučnim karijerama. Ovakav pristup ne doprinosi pojedinačno samo istraživačima, već i celokupnom razvoju IMGGI.