ИНСТИТУТ ЗА МОЛЕКУЛАРНУ ГЕНЕТИКУ
И ГЕНЕТИЧКО ИНЖЕЊЕРСТВО
Универзитет у Београду

Проф. др Љубиша Тописировић

Проф. др Љубиша Тописировић је био директор ИМГГИ у два мандата, 1988-1989 и 2011-2013. Од настанка Института 1986. године је био руководилац Лабораторије за молекуларну генетику индустријских микроорганизама. Више од четири деценије се бави молекуларном генетиком бактерија. На Биолошком факултету Универзитета у Београду је подучавао биохемији многе генерације студената и био је ментор бројних дипломских, магистарских и докторских теза. Члан је друштава генетичара и микробиолога Србије и Америчког микробиолошког друштва. Добитник је ордена "Chevalier dans l’Ordre des Palmes Academiques" Републике Француске. Током своје каријере био је, између осталог, Проректор Универзитета у Београду, Декан Биолошког факултета и Ричард Лавље Срце у институтској новогодишњој представи. Ужива у пензији, али је и даље активан у науци, а посебно на плану едукације будућих научника.

Адреса седишта / Поштанска адреса: Војводе Степе 444а, 11042 Београд 152, Србија / Web System By Emarket1ng.NET