ИНСТИТУТ ЗА МОЛЕКУЛАРНУ ГЕНЕТИКУ
И ГЕНЕТИЧКО ИНЖЕЊЕРСТВО
Универзитет у Београду

Проф. др Владимир Глишин

Проф. др Владимир Глишин је оснивач ИМГГИ и био је директор ове установе у два мандата (1986-1989 и 1990-1995).

Дипломирао је код проф. Павла Савића на Одсеку за хемију Природно-математичког факултета у Београду, а докторирао 1962. године на истом одсеку после преддокторских студија на Харварду у САД. Последокторске студије је наставио на Харварду код проф. Пола Дотија.

Био је професор на Центру за мултидисциплинарне студије Универзитета у Београду. Руководио је Лабораторијом  за молекуларну биологију у Институту за биолошка истраживања "Синиша Станковић" и Лабораторијом за молекуларну ембриологију Института у Котору.

Био је професор Медицинског факултета Универзитета у Кувајту и гостујући професор на Харварду и универзитетима у Палерму и Барију. У својству експерта УН за биотехнологију учествовао је  као научни рецензент у одређивању седишта Међународног центра за генетичко инжењерство и биотехнологију (ИЦГЕБ) у Трсту, Италија.

Пензионисан 1995. године, али само формално. И у пензији је наставио да чита (углавном Нејчр), пише (углавном за Политику) и предаје (углавном за научни подмладак).

Преминуо је у Београду 22. децембра 2020. у 90. години.

Адреса седишта / Поштанска адреса: Војводе Степе 444а, 11042 Београд 152, Србија / Web System By Emarket1ng.NET