ИНСТИТУТ ЗА МОЛЕКУЛАРНУ ГЕНЕТИКУ

Научни календар

Центар за промоцију науке, 2020-2021
Руководилац пројекта: Др Сандра Драгичевић, ИМГГИ
Учесници из ИМГГИ: Др Александра Николић, др Милена Угрин, др Сања Јеремић, др Бојана Бановић Ђери

Сврха пројекта је да се ученици основних и средњих школа и студенти, кроз квалитетне и интерактивне садржаје прилагођене узрасту, информишу о најновијим достигнућима у биологији, као и да се упознају са стручњацима из ове научне области. Циљ пројекта је да се датуми који су од важности за свест о научним открићима из различитих сфера биологије обележе организовањем тематских предавања, радионица и других садржаја, а који на популаран и занимљив начин учесницима приближавају науку. Пројектом су предвиђени садржаји који ће ученике и студенте кроз интерактиван, тимски и самосталан рад подстаћи на креативно размишљање и заинтересовати их за научно-истраживачки рад из области биологије. У оквиру пројекта биће организоване и едукативне радионице за ученике завршних разреда средњих школа и студенте с циљем да се упознају са основним академским вештинама, које ће допринети унапређењу њиховог критичког мишљeња, што ће им бити од помоћи у току даљег школовања, као и приликом одабира каријере.

Адреса седишта / Поштанска адреса: Војводе Степе 444а, 11042 Београд 152, Србија / Web System By Emarket1ng.NET