ИНСТИТУТ ЗА МОЛЕКУЛАРНУ ГЕНЕТИКУ
И ГЕНЕТИЧКО ИНЖЕЊЕРСТВО
Универзитет у Београду

Нови приступ у тестирању тромбофилије

Доказ концепта, Фонд за иновациону делатност Републике Србије, 5853, 2020-2021
Руководилац: Др Валентина Ђорђевић
Учесници из ИМГГИ: Др Маја Гвозденов, Марија Цумбо, Софија Дуњић

Резистенција на антитромбин је недавно описани механизам тромбофилије, повезан са масовним и поновљеним тромботичким догађајима, који могу да угрозе живот пацијента. Међутим, њено присуство се не може открити тестовима који су тренутно на располагању у клиничким лабораторијама. У овом пројекту, заснованом на нашим претходним истраживањима механизма резистенције на антитромбин, као и прелиминарним резултатима, експериментално ћемо тестирати нашу идеју да би серум могао бити одговарајући узорак за детекцију резистенције на антитромбин. Успешно доказан концепт ће омогућити развој брзог и поузданог теста за детекцију присуства резистенције на антитромбин, који ће бити једноставан за примену у клиничким лабораторијама широм света.

Адреса седишта / Поштанска адреса: Војводе Степе 444а, 11042 Београд 152, Србија / Web System By Emarket1ng.NET