ИНСТИТУТ ЗА МОЛЕКУЛАРНУ ГЕНЕТИКУ

Мала школа ДНКлогије

Центар за промоцију науке, 2020-2021
Руководилац: Др Бранка Зукић, ИМГГИ
Учесници из ИМГГИ: Др Соња Павловић, др Милена Угрин, др Весна Спасовски, др Биљана Станковић, др Никола Котур, др Кристел Клаассен Љубичић, др Марина Анђелковић, др Анита Скакић, др Владимир Гашић, Јована Комазец, Бојан Ристивојевић

„Мала школа ДНКлогије“ је програм популаризације науке у Србији чија је реализација отпочела 2009. године и континуирано се одвија до данас. Програмом је до сада обухваћено више хиљада деце и многа места у унутрашњости. Програм се реализује се кроз два вида активности: Путујућа лабораторија и Радионица. Обе активности обухватају „уради сам“ експерименте и презентацију најновијих открића молекуларне биологије и биомедицине на популаран начин. Путујућа лабораторија је намењена ученицима основних и средњих школа, деци у предшколским установама, болницама и специјализованим установама. Радионица је намењена ученицима средњих школа, професорима биологије и општој популацији. У извођењу експеримената сви полазници примењују мере заштите идентичне онима које се спроводе у превенцији КОВИД-19 епидемије (коришћење маски и рукавица, сапуна и детерџента, дезинфекција алкохолом). За све поступке полазници добијају научно објашњење. Због тога овај програм постаје изузетно актуелан.

Адреса седишта / Поштанска адреса: Војводе Степе 444а, 11042 Београд 152, Србија / Web System By Emarket1ng.NET