Detakcija mutacija u MPL genu

O ANALIZI

Mijeloproliferativne neoplazije pripadaju grupi klonalnih hematoloških oboljenja u koje spadaju policitemija vera, esencijalna trombocitemija i primarna mijelofibroza. Za pravilno dijagnostifikovanje i predviđanje kliničkog toka bolesti, pa samim tim i za pravilno lečenje pacijentata, neophodno je izvršiti detekciju prisustva mutacija u MPL genu, koji se javljaju kod trećine obolelih.

Tipovi uzoraka

Puna venska krv

Priprema uzorka

Za analizu je potrebno dostaviti do 4 do 5 ml pune venske krvi uzete sa 3.8% Na-citratom kao antikoagulansom u zapreminskom odnosu 1:9. Uzorak mora biti dostavljen istog dana kada je krv izvađena, ne sme se zamrzavati.

Vreme prijema uzoraka

Uzorak se može predati svakog radnog dana u periodu od 10-13 časova. Takođe, postoji mogućnost da se uzorak posalje brzom poštom.

Opis rezultata

Analiza se vrši metodom direktnog sekvenciranja.

Preuzimanje rezultata

Rezultat i račun se šalju na kućnu adresu, a mogu se takođe podići lično na Institutu u periodu od 10-16 časova svakog radnog dana.

CENOVNIK

Naziv analizeCena (dinari)Poziv na brojTrajanje analize (radni dani)
Naziv analize:

Detekcija mutacija u egzonu 10 MPL gena

Cena (dinari):

18.000,00

Poziv na broj:

Trajanje analize (radni dani):

dr Nataša Tošić

Tel: +381 11 3976445
Mob: +381 65 3976445
e-mail: natasa.tosic@imgge.bg.ac.rs