O ANALIZI

Genetičke promene povezane sa patogenezom različitih oblika akutnih i hroničnih leukemija daju mogućnost postavljanja dijagnoze, prognoziranje bolesti, kao i praćenje minimalne rezidualne bolesti. Specifične hromozomske translokacije koje su povezane sa akutnom limfoidnom leukemijom (ALL) dovode do stvaranja fuzionih transkripata (proteina). Najčešće translokacije kod ALL koje se koriste kao markeri za praćenje bolesti su: t(9 ; 22) BCR-ABL (p190, p210), t(1; 19) E2A – PBX1, t(12; 21) TEL-AML, t(4;11 ) MLL –AF4.

Tipovi uzoraka

Puna venska krv ili koštana srž

Priprema uzorka

Za analizu je potrebno dostaviti do 4 do 5 ml kostne srži ili pune venske krvi (u zavisnosti od faze oboljenja), uzete sa 3.8% Na-citratom kao antikoagulansom u zapreminskom odnosu 1:9. Uzorak mora biti dostavljen istog dana kada je izvađen, ne sme se zamrzavati.

Vreme prijema uzoraka

Uzorak se može predati svakog radnog dana u periodu od 10-13 časova. Takođe, postoji mogućnost da se uzorak posalje brzom poštom.

Opis rezultata

Pacijent će dobiti rezultat o kvalitativnom prisustvu/odsustvu odgovarajućeg fuzionog transkripta nakon izvršene RT-PCR analize

Preuzimanje rezultata

Rezultat i račun se šalju na kućnu adresu, a mogu se takođe podići lično na Institutu u periodu od 10-16 časova svakog radnog dana.

CENOVNIK

Naziv analizeCena (dinari)Poziv na brojTrajanje analize (radni dani)
Naziv analize:

(cena analize po uzorku)

Cena (dinari):

21.600,00

Poziv na broj:

Trajanje analize (radni dani):

Naziv analize:

Molekularna detekcija i praćenje minimalne rezidualne bolesti kod ALL
(cena za praćenje minimalne rezidualne bolesti - jedna translokacija)

Cena (dinari):