Prof. dr Vladimir Glišin

Prof. dr Vladimir Glišin je osnivač IMGGI i bio je direktor ove ustanove u dva mandata (1986-1989 i 1990-1995).

Diplomirao je kod prof. Pavla Savića na Odseku za hemiju Prirodno-matematičkog fakulteta u Beogradu, a doktorirao 1962. godine na istom odseku posle preddoktorskih studija na Harvardu u SAD. Posledoktorske studije je nastavio na Harvardu kod prof. Pola Dotija.

Bio je profesor na Centru za multidisciplinarne studije Univerziteta u Beogradu. Rukovodio je Laboratorijom za molekularnu biologiju u Institutu za biološka istraživanja "Siniša Stanković" i Laboratorijom za molekularnu embriologiju Instituta u Kotoru.

Bio je profesor Medicinskog fakulteta Univerziteta u Kuvajtu i gostujući profesor na Harvardu i univerzitetima u Palermu i Bariju. U svojstvu eksperta UN za biotehnologiju učestvovao je kao naučni recenzent u određivanju sedišta Međunarodnog centra za genetičko inženjerstvo i biotehnologiju (ICGEB) u Trstu, Italija.

Penzionisan 1995. godine, ali samo formalno. I u penziji je nastavio da čita (uglavnom Nejčr), piše (uglavnom za Politiku) i predaje (uglavnom za naučni podmladak).

Preminuo je u Beogradu 22. decembra 2020. u 90. godini.