Nacionalni projekat Uprave za agrarna plaćanja Ministartsva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, 320-45-02033/3/2019-02, 2019-2020
Rukovodilac projekta: Darko Jakšić, Centar za vinogradarstvo i vinarstvo, Niš
Učesnik iz IMGGI: Dr Jelena M. Aleksić

Centar za vinogradarstvo i vinarstvo (CEVVIN) u Nišu se već duži niz godina bavi klonskom selekcijom autohtonih i regionalnih sorti vinove loze, i do danas je obavio evaluaciju većeg broja vinograda kao i odabir biljaka koje se odlikuju dobrim osobinama proizvodne i upotrebne vrednosti, i koje su bez vidljivih simptoma prisustva virusa, fitoplazmi i virusima sličnih bolesti. Cilj Projekta je implementacija moleklarnih analiza u proces klonske selekcije autohtonih i regionalnih sorti vinove loze koju sprovodi CEVVIN.