Centar za promociju nauke, 2020-2021
Rukovodilac projekta: Dr Sandra Dragičević, IMGGI
Učesnici iz IMGGI: Dr Aleksandra Nikolić, dr Milena Ugrin, dr Sanja Jeremić, dr Bojana Banović Đeri

Svrha projekta je da se učenici osnovnih i srednjih škola i studenti, kroz kvalitetne i interaktivne sadržaje prilagođene uzrastu, informišu o najnovijim dostignućima u biologiji, kao i da se upoznaju sa stručnjacima iz ove naučne oblasti. Cilj projekta je da se datumi koji su od važnosti za svest o naučnim otkrićima iz različitih sfera biologije obeleže organizovanjem tematskih predavanja, radionica i drugih sadržaja, a koji na popularan i zanimljiv način učesnicima približavaju nauku. Projektom su predviđeni sadržaji koji će učenike i studente kroz interaktivan, timski i samostalan rad podstaći na kreativno razmišljanje i zainteresovati ih za naučno-istraživački rad iz oblasti biologije. U okviru projekta biće organizovane i edukativne radionice za učenike završnih razreda srednjih škola i studente s ciljem da se upoznaju sa osnovnim akademskim veštinama, koje će doprineti unapređenju njihovog kritičkog mišljenja, što će im biti od pomoći u toku daljeg školovanja, kao i prilikom odabira karijere.