Centar za promociju nauke, 2020-2021
Rukovodilac: Dr Branka Zukić, IMGGI
Učesnici iz IMGGI: Dr Sonja Pavlović, dr Milena Ugrin, dr Vesna Spasovski, dr Biljana Stanković, dr Nikola Kotur, dr Kristel Klaassen Ljubičić, dr Marina Anđelković, dr Anita Skakić, dr Vladimir Gašić, Jovana Komazec, Bojan Ristivojević

„Mala škola DNKlogije“ je program popularizacije nauke u Srbiji čija je realizacija otpočela 2009. godine i kontinuirano se odvija do danas. Programom je do sada obuhvaćeno više hiljada dece i mnoga mesta u unutrašnjosti. Program se realizuje se kroz dva vida aktivnosti: Putujuća laboratorija i Radionica. Obe aktivnosti obuhvataju „uradi sam“ eksperimente i prezentaciju najnovijih otkrića molekularne biologije i biomedicine na popularan način. Putujuća laboratorija je namenjena učenicima osnovnih i srednjih škola, deci u predškolskim ustanovama, bolnicama i specijalizovanim ustanovama. Radionica je namenjena učenicima srednjih škola, profesorima biologije i opštoj populaciji. U izvođenju eksperimenata svi polaznici primenjuju mere zaštite identične onima koje se sprovode u prevenciji KOVID-19 epidemije (korišćenje maski i rukavica, sapuna i deterdženta, dezinfekcija alkoholom). Za sve postupke polaznici dobijaju naučno objašnjenje. Zbog toga ovaj program postaje izuzetno aktuelan.