Program saradnje srpske nauke sa dijasporom: vaučeri za razmenu znanja, Fond za nauku Republike Srbije, 6436164, 2020-2021
Rukovodilac: Dr Nataša Kovačević Grujičić, IMGGI
Učesnik iz IMGGI: Dr Danijela Drakulić

Mulvihill–Smith sindrom je retko i složeno genetičko oboljenje nepoznatog uzroka koje pogađa različite organe i vodi ka razvoju progeriodnog poremećaja. Prethodnim istraživanjem detektovali smo 15 genetičkih varijanti (mutacija) kod bolesnika sa ovim sindromom. Cilj Projekta je da otkrijemo koja od identifikovanih mutacija predstavlja potencijalni uzrok ove bolesti. Razvićemo nove modele koji će nam omogućiti bolje razumevanje molekularnih mehanizama koji leže u osnovi Mulvihill–Smith sindroma.