Ove godine u okviru Nedelje svesti o mozgu IMGGI je organizovao brojne interaktivne sadržaje za publiku različitog uzrasta u cilju popularizacije neuronauka. Ovogodišnja manifestacija je bila posvećena bojama u čast stogodišnjice otkrića Išihara testa za percepciju boja. Za posetioce uzrasta od 14 do 18 godina u Institutu je organizovano predavanje dr Olivera Toškovića „Duhovi, priviđenja i ostale vizuelne iluzije“, kao i poseta laboratorijama i upoznavanje sa eksperimentalnim radom u Institutu. Za decu uzrasta od 9 do 14 godina organizovane su radionice „Svetlost u nama“  i „Neurobojanka“ u saradnji sa Fakultetom za fizičku hemiju i Francuskim institutom. Radionice su bile obuhvatile uvodna predavanja, eksperimente i testove percepcije namenjene deci.